...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Радимо задуматись

Число 42
Червень 11011 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Вчення РУНВіри
    Напрацювання
    Життя РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
    Так має бути
    Погляд
    Нагально
    Українські реалії
    Цікаво
    Притча
    А насправді...
    Між іншим
    Бувальщина
    Творчість
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Моє розуміння Рідної Віри

Учитель Силенко здійснив Духовну Реформу і тепер в Українців є сучасне, українське розуміння Монотеїзму – Наука РУНвіри.

Учитель Силенко став вже Мага Вірою Українців. Що далі? На моє глибоке переконання є потреба в Нових Духовних Реформах.

Об’єктивно ОСІДУ РУНВіри може розвиватись в кількох формах:

1. ОСІДУ РУНВіри в рамках спадщини Учителя Силенка. Подібний поступ Учитель Силенко осмислив у Мага Вірі (МВ: 16.125) про буддистів напрямку гінаяни. У такому випадку рунвісти благоговітимуть перед Учителем Силенком. Учителем, а не божеством.

2. Церква Силенка-Спасителя. Подібний поступ Учитель Силенко осмислив у Мага Вірі (МВ 16.118–124) про буддистів напрямку магаяни. У такому випадку рунвісти благоговітимуть перед Левом Силенком як перед Сином Божим.

3. Об’єднання внуків Дажбожих на основі синтезу Віри в Спасителя Лева Силенка і Віри в пантеон (МВ: 24.214 (Виласа), 24.217 (Паржяна), 24.218 (Стріба), 24.220 (Кришана), 24.223 (Хорос), 24.24.224 (Світовид, Мокша, Лада, Лад), 24.231 (Карна)). Культи верховного Господа Дажбога, Тата Оря і Матері Лель, Пророків Дажбожих і волхвів із Мага Віри.

Головним для Рідної Віри є збереження спадщини Учителя Силенка. Саме Наука РУНВіри є основою нових Духовних Реформ і Революцій.

Я вважаю шкідливим змінювати Науку РУНВіри. Встановив Учитель Календар Свят РУНВіри – то треба в той день, що у Священній Книзі Обрядів (Спрінґ Ґлен 10991 р.Д.) і святкувати. Встановив Учитель порядок проведення свягосу у Священній Книзі Обрядів – то треба так. Встановив Учитель обряди, молитви, пісні, символи – то треба так.

На моє глибоке переконання, є різниця між вдосконаленням і спотворенням. Спотворенням РУНВіри є зміна того, що утвердив Учитель Силенко. Вдосконаленням РУНВіри є творення нового, доповнення новим при збереженні утвердженого Вчителем Силенком.

Я вважаю шкідливим розчиняти Науку РУНВіри неоязичництвом. Чому? На моє глибоке переконання, є потреба в нових Духовних Реформах Рідної віри. Треба сучасні, українські розуміння Генотеїзму, Політеїзму, Пантеїзму, Атеїзму, Християнства – на основі Науки РУНВіри.

Я розумію так, що Рідна Віра має бути новітнім конструюванням Традицій. Повинні прийти нові Апостоли РУНВіри. Аніматичний генотеїзм, Політеїзм на основі Пантеону Внуків дажбожих Мага Віри, Анімістичний пантеїзм, Матеріалістичний (вольовий ідеал – матеріалізм) атеїзм, Віра в Хреста – Хреста Богумила (богомильство)… – всі ці Духовні Реформи мають першопричиною Науку РУНВіри.

Із Трипілля вийшов аніматичний генотеїзм і закріпився як Даосизм в Китаї. Апостол РУНВіри принесе Новий аніматичний генотеїзм – синтез Віри у Спасителя Силенка і Багуа. Українцям треба новий компас – стрілка якого показуватиме на Святий Києград і Спасителя Силенка.

Від пізніх трипільців – політеїстичний Пантеон на чолі із Господом Дажбогом (МВ: 24.224). Є потреба конструювати Новий Міт Дажбога, Нові Віди – Віди Синів і Дочок Дажбожих. Міти як система - є Космос. Сконструювати Новий Політеїзм – є закласти динамічну систему, в якій реальні космічні/природні процеси описуються як боги. Доцільним є описувати саме сучасні й майбутні космічні/природні процеси. Календар є Міт в Дії – опис сучасних космічних/природніх процесів і резонування з ними в унісон.

Новітній Політеїзм Внуків Дажбожих є синтез Віри в Спасителя Силенка і Віри в Пантеон Внуків Дажбожих. Це зроблять Апостоли РУНВіри.

Закони Правильного Життя є Принципи. Кожен принцип є руна. Комбінування принципів є комбінування рун. Руна є символ богів Пантеону Внуків Дажбожих в Праві, Яві, Наві. Комбінування Принципів, рун, богів є комбінування Сил, що зливаються в Слав (в Дажбозі Єдиносущому). РУНВіра – Вічна Таїна Життя – бездонна і безмежна РУНВіра є суттю України, яку Д.Донців називав «за небо – ввишки, за землю – вширки»

Що головне? Учитель Силенко став Мага Вірою Українців. Лев Силенко заклав Далекосяжну Магістраль – до Світу Мага Віри. Лукавлять ті, які кажуть, що багато шляхів є до Української Держави. Шляхом до Української Держави є Шлях РУНВіри. Поза РУНВірою всі шляхи ведуть в Ніщо. Один Лев Силенко правий, а всі противники Учителя Силенка дуже помиляються. За відмову іти Шляхом РУНВіри Україна дуже дорого заплатила і це лише початок…

Трусоне шашелями і заплачуть сліпі й глухі, як відновиться Імперія Зла. Прозрійте люди! Все крім РУНВіри – вітер і прах.

Богдан ЛЕВЕНКО, Полтавщина

* * *

«Слов'янство» чи українство?

МоскаліМи, українські рідновіри, як рунвісти, так і язичники, «варимося» ніби в одному казані. Проводимо спільні заходи, спілкуємося і, в основному, між собою знайомі. «Перетікаємо», буває, з рунвістів до язичників, а часом і назад…

Давно помітив таку закономірність: як тільки рунвіст переходить до громади язичників-багатобожників, чи хоча б починає з останніми більш тісно спілкуватися, так і поселяється в його свідомости сумновідоме «славянскоє братство», яке хочуть знищити підступні жиди, янкі, англо-сакси... Причому «славянство» у них починає превалювати над власне українством – українство ніби опиняється в тіні, стає такою собі етнографічною ознакою, як, наприклад, «подолянин», «полтавчанин» чи «гуцул».

І це зовсім невипадково. Язичницько-багатобожницька мітологія розвивається дуже потужно на московських землях – там, будемо об’єктивними, довгі століття збирався весь цвіт як східнослов’янської науки, так і кращі інтелектуали з усього постімперського і постсовіцького простору, тоді як Україну нищили голодоморами і репресіями. Недаремно свідомому українцю було значно вільніше в Петербурзі-Москві, аніж у Києві. І хоч Українська земля постійно народжувала найбільше видатних науковців, митців, винахідників та, зрештою, геніїв, проте вони осідали потім переважно в імперських столицях і працювали зазвичай на користь метрополії.

Після розпаду СССР і банкрутства комуністичної мітології почався пошук свіжих ідей. На порядку денному постала ідея Рідновірства, котра хоч і була започаткована саме серед українства (у вигляді РУНВіри, яку майже 50 років тому започаткував Лев Силенко), проте московити цю ідею підхопили, знівелювали її до язичництва-багатобожництва, поставили на конвеєр буйну мітотворчість та вигадування все нових і нових «богів», обрядів, понять і, завдяки більш потужним ЗМІ та книговидавництву, почали нав’язливо експортувати все це в Україну. Попри те, що ідея Рідновірства прийшла й на нашу землю спершу в образі саме РУНВіри, багатобожництво почало стрімко набирати бали і великою мірою саме за рахунок відтягування людей від РУНВіри. В хід хвацько пішли як аргументи про «штучність» РУНВіри і ніби «природність» язичництва, так і відверто брехливі закиди до РУНВіри, ніби вона породжена масонами, «ньюейджерами», що єдинобожжя – це жидівська вигадка… Не соромляться навіть поширювати брудні плітки, що Силенко жид, що він в Абвері служив, що він агент КГБ/ФСБ…

А робиться все це, як видається, з єдиною метою – ЗНИЩИТИ НАЙБІЛЬШ ПРОУКРАЇНСЬКУ РЕЛІГІЙНУ ТЕЧІЮ, аби знищити будь-яку українську ідеологію і, зрештою, Україну як таку.

І якщо Гундяєвська гебістська церква бореться з українським православ’ям, коли Путінська держава і її агенти у нас – табачнікі, колєснічєнкі, корнілови – намагаються поділити Україну по Збручу, відділивши тамтешніх греко-католиків, котрих Кремль «перетравити» не в змозі, то московське язичництво, у т.ч. і руками тубільних багатобожників, намагається скомпрометувати саме РУНВіру, потенціал якої в Москві добре відчувають (недарма ж Мага Віра там заборонена!). Відчувають на відміну від хрунів-українців, котрі далі своїх шести соток нічого не бачать, а коли й відходять від християнства, то «клюють» на барвисту мітологію і етнографію з міріадами богів і строкатістю обрядів. А ще на казки про нібито «природність» язичництва, попри те що якихось певних ані пам’яток, ані переконливих свідчень про наші прадавні вірування залишилося геть мало, а коли й залишилися, то переважно записані попами, тобто відвертими ворогами волхвів.

Цікаво, що автору часто доводилося спілкуватися з багатобожниками з провінції, котрі ніколи не бачили живого рунвіста, але так були «накручені» їхніми поводирями проти РУНВіри і її сповідників, що, здається, жид до живого нациста не поставився би так упереджено-агресивно…

Нам підкидається «слов’янство» замість українства, причому вперто замовчується приналежність до тих же слов’ян не лише поляків, чехів і різних горватів, а навіть сербів і болгар, котрі зовсім не поспішають стати в московський фарватер. А московське язичництво на своїй ділянці фронту тихо воює за все той же замшілий «русскій мір» проти РУНВіри і України. Воює поряд з Путіним, Гундяєвим та місцевими марковими-агафангелами-табачніками.

І українські язичники, нажаль, у цій битві Кремлю дуже сприяють. Незалежно від того, розуміють вони це чи ні…

Іван ПРИЛУЦЬКИЙ