...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

А насправді...

Число 42
Червень 11011 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Вчення РУНВіри
    Напрацювання
    Життя РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Нагально
    Українські реалії
    Цікаво
    Притча
    Між іншим
    Бувальщина
    Творчість
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка
 

Туринську плащаницю створив італійський художник

Знаменита Туринська плащаниця не має нічого спільного зі справжньою тканиною, в яку, за біблійним переказом, було загорнуте тіло знятого з хреста Ісуса, але не є і середньовічною підробкою.

Такого висновку дійшов італійський мистецтвознавець Лучано Бузо, який стверджує, що плащаниця є творінням Джотто ді Бондоне, знаменитого майстра епохи раннього Відродження.

На переконання науковця, ця робота була замовлена Джотто після того, як оригінальна плащаниця, в яку загорнули після смерті тіло Ісуса Христа, була загублена.

Під час свого дослідження Бузо докладно дослідив фотографії Туринської плащаниці – до самої реліквії, яка зберігається Ватиканом, вчені не мають доступу. Він знайшов на тканині кілька прихованих цифр 15, що, на його думку, має свідчити про те, що вона була виготовлена в 1315 році.

Більше того, за даними історика, на згаданому полотні проставлений підпис художника – ім’я Джотто, приховане на плащаниці у зображенні лику Христа і його рук, це знак, якими митець засвідчив свою працю.

Цікаво, що жоден з багатьох експертів, які до Лучано Бузо займалися детальним дослідженням плащаниці, цих знаків не виявили.

Як заявив Бузо, справа в тому, що число та ім’я виписані мазками незвичайної манери і майже невидимі для неозброєного ока.

Для підкріплення своєї теорії він навів дані радіокарбонного аналізу, який датує плащаницю XIV століттям. Бузо запевняє, що в середні століття такі приховані датування були звичайною практикою, за допомогою якої художник повідомляв про час створення роботи і своє авторство.

Бузо припустив, що оригінальна плащаниця, якою було вкрите тіло Христа, ймовірно, дійсно існувала, але, швидше за все, вона з часом зотліла, можливо, було втрачена чи спалена після того, як копія Джотто була вже готова.

Туринська плащаниця є християнською реліквією, що зберігається в соборі святого Іоанна Хрестителя в Італії.

Вважається, що в цю плащаницю було загорнуто тіло Ісуса Христа, після того, як його зняли з хреста на Голгофі. На плащаниці у негативі відображені тіло і лик Христа.

Історія цієї реліквії ведеться з кінця XVI століття, а радіовуглецевий аналіз, проведений в 1988 році, показав, що з імовірністю 95% вік тканини, з якої виготовлена плащаниця, потрапляє в інтервал 1262–1384 років.

Kyiv Post, 10 червня 2011 р.