...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

А насправді ...

Число 40
Червень 11010 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Вчення РУНВіри
    Повідомлення
    Життя РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Думи мої...
    Поезія
    Мудрість
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Про наболіле
    Нагально!
    Розкажу вам
    З приводу
    Між іншим
    Без коментарів
    Відверто
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка
 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Сергію Піддубному з приводу його книги «Філософія вкраїнського слова»

За працю дякую, книга багато чому навчила. Проте, на жаль, без помилок, неточностей і відвертих перекручень теж не обійшлося.

І, напевне, найбільша серед них: «українці не були язичниками». Це вже, перепрошую, ні на яку голову не налазить. Щоправда, Ви посилаєтеся на дослідників, але на яких?! Один із дуже «слов’янським» прізвищем Ребіндер, другий – Канигин, якого, незважаючи на його відомість, не вважатиме авторитетом, мабуть, навіть жоден студент-історик. І хоч у нього є раціональні зерна, він теж намагається поєднати непоєднуване: Християнство з рідною Вірою; проте перше є потвірною пародією на друге й, водночас, його ворожою протилежністю. А Ви ж цитуєте «Удар руських богів» Істархова! А скільки вкраїнських (справжніх!) учених розділяють його думку! Шилов, Лозко, Павленко, Тараненко, Кухарчук… І це ще не всі.

І з чого Ви взяли, що в Україні найшановнішим святим є саме Микола? Та й слов’янство цього імени дуже, м’яко кажучи, сумнівне…

Помиляєтеся Ви й у тлумаченні Муромця й Солов’я-«Розбійника». Мені ця тема якраз близька, тому відсилаю до своїх статей «Ілля Муромець і Соловей-Розбійник» та «Іще раз про Солов’я-«Розбійника»». А про могилу Солов’я є статті й інших авторів.

Вам подобається вислів НА Україні, хоча всім і давно відомо, що це навмисне нав’язано московитми, наче кажуть про якийсь острів; і давно вже прийнято казати В Україні.

А чому Вам не подобається вважати Мазепу гетьманом?

Подібно до вищезгаданого Істархова Ви козиряєте Дияволом, як утіленням зла; та, насправді, це всього лише змінене ім’я індійського бога (й не злого зовсім!) Дьяуса (звідси ж походить і грецький Зевс). І ще безглуздіше пов’язувати його з волом. І чому Ви постійно протиставляєте вола чи тура овну? Тур у наших пращурів був священним; це головна причина його винищення християнами.

Від вислову «Іду на вас» Ви вивели тлумачення, що васи – це християни. Тут Ви, здається, теж помиляєтеся, бо насправді Предки казали: «Йду на ВИ». Це, до речі, вагомий довід проти поширеної зараз манери «викати»: «йду на ви» означало йду ВІЙНОЮ!

Ще недоречніше прив’язувати тиждень до СЕМИ днів: Яромисл у статті «Про тиждень» блискуче доводить, що цей проміжок часу в нас був п’ятиденним: сім днів нам нав’язали жиди заради шабату!

І як Ви можете всерйоз говорити про українця Первозваного: навіть біблійні підручники стверджують, що він ніколи не був у Києві!

Та Вам мало й цього: повторюєте канигинську дурницю, що Ісус – українець.

Прочитавши Істархова, Ви чомусь не зробили правильного висновку щодо Гітлера й іншої характеристики, ніж самодур, йому не даєте. Це дуже несправедливо.

А от Пушкіна, навпаки, геть дарма називаєте генієм, бо вважати таким цього третьосортного римопльота можуть лише московити та їх дуже фанатичні прихильники!

І як можна робити знамено з цієї «зірки» Руслани Лижичко, яка викликає неприязнь навіть в Олега Скрипки?! А її виступ на Євробаченні прекрасно підтверджував правило, що чим слабший у співачки голос, тим менше на ній одягу…

МСТИСЛАВ