...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Так має бути

Число 39
Листопад 11009 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Повідомлення
    Вчення РУНВіри
    Погляд
    Думи мої...
    Відверто
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
  Радимо задуматись
    Про наболіле
    Нагально!
    Цікаво
    З приводу
    А насправді...
    Погляд
    Без коментарів
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Сучасне козацтво. Навіщо воно?

КозацтвоКоли нинішня держава «Україна» будує церкви, то виникає питання, а навіщо ж тоді нам Конституція, на святкування якої виділено цілий червоний день у календарі і в якій чорним по білому написано, що держава у нас відділена від церкви? Утішає хіба те, що ці новозбудовані храми Христосові таки будуть колись нашими, тобто українськими за духом.

Коли запроваджують всіма правдами й неправдами християнство в школах, то виникає питання, а навіщо ж у тій самій Конституції понаписували, що ще й школа у нас відділена від церкви? Утішає хіба, що цей примус викличе врешті-решт у школярів відразу до цього насаджуваного християнства.

Коли ж говорять все голосніше про впровадження ще й інституту капеланства у війську, то виникає безутішно-сумне враження, що цією державою керують люди, як би це м’якше сказати – без «царя» у голові...

Прочитав у газеті Київської патріархії «Голос православ’я», число 10 за 2009 рік, зокрема, про «укладення 10 листопада 2008 року Меморандуму про співпрацю у справах душпастирської опіки військовослужбовців Збройних сил України, який підписали представники Української Православної Церкви Київського Патріархату та Московського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької церкви, Української Автокефальної Православної Церкви, Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів та Духовного управління мусульман України». Тобто запровадження інституту капеланства у війську йде повним ходом.

Що ж то воно є таке за «капеланство» і з чим його їдять? Розібравшись із питанням, я дійшов висновку, що це явище – сліпе копіювання в наш час подібного інституту в дореволюційній Московській імперії. І ті «діячі», які це просовують, анітрохи не задумуються над тим, що у тогочасному війську не служили ні жиди, ні мусульмани, ані інші інородці. Тобто у війську були практично самі лише ПРАВОСЛАВНІ ХРИСТИЯНИ, тому присутність там попів-капеланів була цілком виправданою, скажемо більше, необхідною. Вони виконували як функцію духівників, так і функцію вихователів.

Коли ж перемогли більшовики, то обидві означені функції взяли на себе комісари-політпрацівники, яких наплодив проворний Лейба Троцький. І тут теж було все логічно: комісари й були попами комуністичної ленінської віри у «свєтлоє будущєє». Свою роботу вони виконували досить успішно. Звичайно, наскільки дозволяла це недолуга червона релігія.

Але потім Совок благополучно помер, постала держава з назвою «Україна», але не як держава Українців, а великою мірою лише як уламок цього Совка, котрий уже ніби й Совком не хоче бути, але ким хоче – сам до кінця не відає. Адже ця держава боїться справжніх націоналістів, (котрі й є сіллю будь-якої здорової держави) як цвіль сонця!

Тому, зрештою, й «маємо те, що маємо»...

І ось як дзеркало цієї химерної держави є військо України. У війську залишили совковий інститут політпрацівників, котрі не тільки не мають якоїсь певної ідеології, не тільки часто не знають більш-менш пристойно української мови, а й уявлення не мають про Українську національну ідею, а історію України черпають із «Краткого курса». Так ось до цього інституту хочуть додати ще й інститут капеланів як п’яте колесо до воза. Тобто залишивши майже недоторканою систему совіцького війська, хочуть, як данину моді на реанімоване нині християнство, вживити у військо ще й попів.

Але найстрашніша не сама ця роздвоєність виховно-духівницького інституту, а той факт, що у нас зараз самих лише православних ТРИ СОРТИ! А ще ж є католики, уніати, різномасті протестанти, єговісти, нарешті, юдеї, мусульмани, буддисти, рідновіри тощо – і всі вони мають право претендувати й претендують на присутність у війську! Цей духовний вінегрет важко собі уявити. Це у полку буде дві роти православних, взвод греко-католиків, взвод мусульман, відділення лютеран і відділення юдеїв, чи як? Чи може військові частини будуть формуватися за релігійним принципом: у Криму – мусульманські, в Галичині – уніатські, у Києві – протестантські, а в Одесі – юдейські?

Чи є хоч трохи олії у черепній коробці у людей, які опинилися біля керма цієї держави? Вони що, хочуть релігійні чвари у війську розпалити? Чи може поглибити в Україні ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ розкол між переважно православними землями і переважно греко-католицькими? І страшно взагалі подумати, що буде з військом на випадок, наприклад, конфлікту в Криму, а може й широкомасштабної війни (а якщо не для війни, то для чого тоді армії створюють?)! Одні формування будуть воювати за Україну, другі – за Московію, треті – за НАТО-США, а четверті – за Кримськотатарську державу? Невже 450 кнопкодавів і численна армія президентських радників цього не розуміють? Чи може вони свідомо все роблять задля того, аби розірвати країну на клапті – і така версія, нажаль, не є фантастичною?..

А як же бути з (назвемо його умовно) виховно-духівницьким інститутом у війську України, – спитаєте ви? Відповім, що, найперше, він має бути єдиним, а не роздвоєним. По-друге, ніяких капеланів у війську поліконфесійної країни не повинно бути – і це аксіома для такої країни, яка хоче далі існувати й бути єдиною! По-третє, задля пристойного рівня бойового духу війська виховно-духовною функцією там мають займатися найбільш патріотично (націоналістично) налаштовані представники нації. Хто, спитаєте? А це ті люди, які об’єдналися у численні козацтва. Бо саме на їх основі держава, – якби вона переймалася, звичайно, не дерибаном своєї країни, а своїм народом і своїм військом, – і мала б створити такий інститут!

Такий процес уже йде, але складається враження, що це робиться без певного плану, несвідомо. Козацтво до цього іде навпомацки, набиваючи ґулі як сліпі кошенята, а отже, до усвідомлення цього процесу можна йти дуже довго – так довго, що може бути пізно. Так, нарешті створена Рада Козацтва при Президентові України, що є значним кроком уперед. Проте і Президент, і, очевидно, неукраїнське його оточення сприймають сучасне козацтво виключно як етнографічний гурток, як шароварних споживачів горілки й кулешу, що частково і є правдою. Але, на щастя, далеко не повною... У козацьких організаціях (звичайно, тут не йде мова про промосковських козачків) є сили, які хочуть і здатні якісно займатися виховною роботою у війську України.

Залишається сподіватися, що держава (якщо вона хоче існувати й залишатися таки українською) нарешті зрозуміє ці, – загалом нескладні як для державників (а не політиків-хапуг), – пункти і займеться розбудовою єдиного Українського козацтва. І виділить на це достатні кошти, приміщення, інформаційну підтримку тощо. Для цього треба з усіх козацтв «висмикнути» у це державне козацтво найбільш адекватних і активних козацьких ватажків, та й простих козаків, із тим, аби це козацтво стало на голову сильнішим від інших – і тоді потреба в інших козацьких організаціях поступово відпаде й вони тихо зійдуть на обочину. Далі, вже під егідою цього державного козацтва, потрібно створювати військові козацькі училища виховників...

Але я повторюся, для таких рішучих кроків радники Глави держави мають бути якісно іншими – не кум-сват-брат і «розумний жид», а найперше націоналісти (патріоти), котрі й складають основу будь-якої нації.

р. ЯРОМИСЛ