...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Життя РУНВіри

Число 39
Листопад 11009 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Повідомлення
    Вчення РУНВіри
    Погляд
    Думи мої...
    Відверто
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Про наболіле
    Нагально!
    Цікаво
    З приводу
    А насправді...
    Погляд
    Без коментарів
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Святкування 45-рiччя постання РУНВiри

Силенко

Релігія27 вересня в селі Богоявленському декілька сотень сповідників Рідної Української Національної віри відзначили 45-ліття з дня її постання. Урочистості розпочалися у Святині Різдва Лева Силенка. Після Священної Години Самопізнання відбулася коротка Священна Рада. На неї було винесено лише три питання: присутні рунвісти одноголосно вибрали Вірослава Мацібуру рунтатом при Святині, а також достойного місцевого жителя, колишнього директора сільської школи – головою громади рунвістів Богоявленського. Ще ухвалили встановити поблизу Святині пам’ятник Леву Силенку. Відразу ж на його місці було закладено камінь, і присутні склали відповідні пожертви. Завершили СвяРаду виступи кобзарів та хору. Після цього сповідники РУНВіри організованою колоною з прапорами рушили до центру села, оскільки саме в цей день його мешканці вирішили відзначити й День Олександрівки (Богоявленського). Там, біля клубу, під мелодійні народні та піднесені патріотичні пісні рунвісти мали чудову нагоду Тарас Силенкопоспілкуватися з односельцями Вчителя і Пророка Лева Силенка, розповісти їм, яку величну постать дало Україні та світу їхнє село, та й самим дізнатися багато нового. Завершили святкування виступи місцевих творчих колективів.

Отже, ми бачимо, що навіть у нелегкі часи рунвісти змогли достойно відзначити 45-річчя постання Рідної Української Національної Віри, вшанувати Вчителя і Пророка Лева Силенка та навіть згуртувати навколо себе громаду села Богоявленського.

Слава Дажбогу!
Слава Його Пророку!
Слава Дажбожій Україні!

Богоявленське

р. Святослав ВОЙТКО

* * *

Вісті з першої Святині РУНВіри

Мага Віра

Коло 25 років минуло, як тут, в містечку Спрінґ-Ґлен, штат Ню-Йорк, появилася Святиня Матері-України Рідної Української Національної Віри – РУНВіри, – відродженої за 1000 років Учителем Левом Силенком та всіма тими побратимами й посестрами, котрі розсіяні в діяспорі. Вони прийняли свою Рідну Віру в серце і, таким чином, воскресили її, бо була вона насильно приспана на довгі століття юдейською чужою вірою.

Спрінґ-ҐленНе було легко тим, котрі полишили юдейсько-християнську віру – та встояли всі: як у Канаді й Америці, так і в Англії, Німеччині та Австралії. Залишилися всі першопрохідники зі своїми стійкими переконаннями. На світлині: Святкування Обжинків в Оріяні, Спрінґ-Ґлен. Посестра Людмила Лозова із внуками, р. Боголюб Свириденко, рунтато й рунмама Гуляки із сином Світовидом, Ярослав Свириденко, Милася Король, Микола Ковалів.

Український нарід насправді ніколи не відходив від своєї Віри й звичаїв, він лише був закований у кайдани та приспаний на довгі літа. А тепер уже воскрес 45 років тому з гаслом-закликом Пророка Лева Силенка: «Вернімося до своєї Рідної Віри, яка була 10–11 тисяч літ тому».

Тому слава усім, хто став у захист своєї держави Руси-України і її правдивої віри – РУНВіри!

Свириденко

Передній вигляд Святині та члени громади під час прибирання на подвір’ї: Милася Король, р. Боголюб Свириденко та Микола Ковалів. Cвятиня і Свяорпа (цвинтар) РУНВіри біля Святині ніколи не заростає бур’яном – попри те, що громада невелика, газони косяться і територія постійно прибирається.

З Дажбогом до всіх вірних,
р. Боголюб СВИРИДЕНКО
і р. Світанна ЧЕРЕПАХА-СВИРИДЕНКО