...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Смішно й сумно

Число 38
Квітень 11009 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Повідомлення
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Варто знати
    Думи мої...
    Поезія
    Не збагнути...
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Про наболіле
    Нагально!
    Події
    З приводу
    А насправді...
    Між іншим
    Без коментарів
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Цікаво
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Християни й Юдеї

«Єднання юдейства і християнства має реальний ґрунт духовного й природного споріднення та позитивних релігійних інтересів. Ми єдині з юдеями, не відмовляючись від християнства, не всупереч християнству, а в ім’я християнства і тому що ми християни, а юдеї єдині з нами не всупереч юдейству, а в ім’я щирого юдейства і тому що юдеї. Ми тому відділені від юдейства, що ще «не цілком християни», а юдеї тому відокремлюються від нас, що вони «не цілком юдеї». Адже повнота християнства обіймає собою і юдейство, а повнота юдейства є християнством». Це слова Патріарха Московського і всія Русі Алексія II (промова на зустрічі з рабинами 13 листопада 1991 р., Нью-Йорк). Узагалі ж Рідигер у такий спосіб виписав вирок Православ’ю. Не дивуйтеся тому, що слідом за неминучою планетарною катастрофою юдаїзму розваляться і подібні версії християнства: їхньою стратегічною метою було розширене відтворення жидів... А інші версії у християнства є?..

Диякон Андрій Кураєв (у книзі «Як роблять антисемітом») зробив досить багатозначне визнання: «Ніякі дрібні сутички, – пише він, маючи на увазі конфлікти між християнами й юдеями, – не можуть заслонити величезного факту: ХРИСТИЯНИ ДОПОМОГЛИ ЖИДАМ ВИЖИТИ (тут і далі виділене мною. – А. Р.)». І продовжує: «...якби Біблія залишилася лише в руках жидів, якби вона не була прочитана заново християнами (і, почасти, мусульманами) – то давно вже не було би на світі ні жидів, ні їхніх національних книг. Християни врятували Біблію й Ізраїль тим, що дали їй інтерпретацію більш піднесену, ніж їй давали самі жиди. Християни врятували жидів тим, що вселили «варварам» пієтет до жидівської Біблії і додали небуквальне, некровожерливе значення багатьом її віршам».

Узагалі ж дияконові в даному випадку краще було б жувати, ніж говорити: адже тим самим він розписався у тому, що саме ХРИСТИЯНИ НЕ ТІЛЬКИ ЯК НАЙДОРОГОЦІННІШЕ ВРЯТУВАЛИ ЖИДІВ У ВІКАХ, АЛЕ Й ЗАНЕСЛИ СКАЗ У РОЗУМОВИЙ ПРОЦЕС: дивитися в очі й не бачити найочевидніше. Вони ІГНОРУЮТЬ ДІЙСНЕ та «спираються» на бажане, і скільки їм не говори, що написано про Манчестер, вони продовжують стверджувати, що написано про Ліверпуль...

А. Кураєв стверджує далі: «Без Христа (тобто без християнських коментарів. – А. Р.) Старий Заповіт – ледве чи не НАЙСТРАШНІША КНИГА в релігійній історії людства». «Без Євангелія, без наднаціонального задуму, історичні книги Старого Заповіту – це НАЙЗАДУШЛИВІШІ КНИГИ ЛЮДСТВА». «Християни не розпалили антисемітизм, а на багато сторіч його пригасили»; «... саме християнська Церква відвела загрозу від Ізраїлю».

І Рідигер, і Кураєв видали християнству посвідчення як філії й передовому охоронному загонові юдаїзму. Хочеться запитати запеклих захисників Московії – християн: ви усе ще сподіваєтеся на перемогу над юдаїзмом під такими прапорами?..

Анатолій РУСАНОВ, переклад з московської

Християнство