...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Події

Число 37
Грудень 11008 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Повідомлення
    Напрацювання
    Знаменно
    Проповідь
    Документально
    Знай наших!
    Поезія
    Думи мої...
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Нагально
    З приводу
    А насправді...
    Між іншим
    Без коментарів
    Варто знати
    Дискусійно
    А чули, що...
    Цікаво
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Під прапором єдности

2 серпня ц.р. в Києві в музеї Івана Гончара відбулася всеукраїнська релігійна конференція на тему «Стан та перспективи розвитку ОСІДУ РУНВіри». Головною метою конференції було напрацювати банк ідей щодо подальшого розвитку РУНВіри в умовах, коли Учитель і Пророк повернувся в Україну.

У своєму виступі Яромисл констатував, що зараз у РУНВірі об’єктивно існує два головних центри тяжіння і вони існуватимуть ще довго, оскільки кожен із них має свої сильні сторони. Як і у будь-якому конфлікті, істина знаходиться десь між двома конфліктуючими сторонами і зазвичай майже на однаковій відстані. Тому більш привабливою для сповідників РУНВіри скоріше всього буде та сторона (і за нею потягнуться люди!), яка буде ставитися з повагою до опонентів, не буде ображати супротивника, а особливо не звертатися для вирішення наших внутрішніх проблем до державних та інших органів. Яромисл висловив сподівання, що для розумних людей це саме собою зрозуміло.

В цьому конфлікті, зрештою, переможе та сторона, яка за свої гарячкові дії під час затуманення розуму великодушно попросить вибачення в іншої сторони і подасть їй руку примирення. А іншого шляху, ніж примирення й співпраця, у нас немає, оскільки дві сторони конфлікту – це два крила РУНВіри, вони одночасно однакові й різні, а для того, щоб птах (РУНВіра) летів, вони не можуть один без одного. РУНВіра – молода конфесія, ми всі ще не вийшли з ясельного віку, тому й робимо непродумані дитячі вчинки, які зрілі конфесії собі ніколи не дозволять. Але ми ростемо, набираємось розуму і таки зробимо висновки зі своїх помилок.

Ант Дорошенко насамперед наголосив, що Учитель має обмежені фізичні можливості, але ж не треба це плутати обмеженою дієздатністю. Лев Силенко в курсі всіх справ і контролює ситуацію в РУНВірі.

Він повідомив, що є й третя (т.зв. хмельницька) сторона в конфлікті, котра готова брати участь в об’єднавчому Соборі при певних умовах. Однак Засновник і Пророк РУНВіри будь-які умови відкидає. Рунтато Ант також виголосив свої думки щодо травневого (цього року) Собору в Богоявленському, а також щодо наступного Надзвичайного Собору, благословенного Учителем. Побратим особливо наголосив, що на утримання Учителя потрібні чималі гроші, а сторони конфлікту, м’яко кажучи, не особливо поспішають перераховувати гроші у відповідний фонд. А ще наголосив на крайній необхідності створення Академії РУНВіри.

Дорошенко підкреслив, що з кризи є два виходи: або перебороти недугу, або загинути. Він виголосив сподівання, що в нас усіх вистачить мудрости вибрати перше.

Володимир Чорний ґрунтовно заглибився в історію РУНВіри в Україні й виголосив своє ставлення до всіх очільників за весь цей час. Розповів, зокрема, про такого собі Цвіткова зі Львівщини, якому на горі Тустань «зійшло благословення» очолити РУНВіру (бо Учитель ніби вже старий) і він уже сам почав висвячувати рунтат. Рунтато Володимир закликав не повторювати «подвиги» Цвіткова, а робити все згідно канонів РУНВіри.

Славомир Савченко розкрив своє бачення розвитку ситуації в РУНВірі, зокрема, повідомив, що Володимир Чорний уже кілька років відмовляється зробити фінансовий звіт. На його думку, головне – робота в громадах, а ОСІДУ має стати просто зібранням поважних рунвістів. Він закликав прислуховуватися більше до молодих сповідників РУНВіри, адже вони більш конструктивні.

Святослав Башук сказав, що є не дві й не три сторони в цьому конфлікті, а є ще й сторона простих сповідників РУНВіри, котра стала збоку й не бажає брати в цьому участь, а буде працювати на РУНВіру іншими способами. Рунтато Святослав також виголосив слушні думки щодо найближчих перспектив, зокрема, й Надзвичайного Собору. Він підкреслив, що в цій ситуації в жодному випадку не треба розпочинати процес позбавлення звань рунтата, бо це буде непотрібна провокація.

Влада Яткевич виголосила думку про недоцільність проведення Надзвичайного Собору, оскільки він буде непідготовленим. Вона закликала створити силу, яка би стояла над усіма сторонами конфлікту. Нам потрібен сильний центр, а не сукупність громад. Рунмама закликала значно виваженіше ставитися до присвоєння звань рунтата/рунмами.

Були на конференції виступи й інших побратимів і посестер, котрі висловили ряд слушних думок з приводу подолання негативних явищ у керівництві РУНВіри. Як і було домовлено, конференція не приймала жодних рішень чи резолюцій, оскільки її метою було лише обмінятися думками і знайти точки дотику для вирішення нагальних тимчасових проблем.

Анатолій ІВАЩЕНКО, Київ

єдність

Разом нас не здолати!