...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Без коментарів

Число 37
Грудень 11008 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Повідомлення
    Напрацювання
    Знаменно
    Проповідь
    Документально
    Знай наших!
    Поезія
    Думи мої...
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Нагально
    Події
    З приводу
    А насправді...
    Між іншим
    Варто знати
    Дискусійно
    А чули, що...
    Цікаво
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Ось таку статтю ми знайшли на сайті Україна Кримінальна за 1 грудня ц.р. Передруковуємо
у перекладі з московської, дещо скорочено, але без жодних правок і зберігаючи лексику.

Лев Силенко: убитий вигнанням?

Почуття подяки, на жаль, не є чеснотою сімейства Президента України. Подружжя Ющенків не любить нагадувань про своє минуле. І безжалісно «топить» тих, хто їм про це минуле нагадує. Розповідь про те, як Катерина Ющенко спровадила з України свого духовного наставника-сектанта. Хворий старий, що потребував лікування, помер...

Про початок цієї сумної історії розповіла наша колега з «Комсомольської правди в Україні» улітку цього року: «Катерина Ющенко виросла в родині прихильників Дажбога»

Тетяна Лисенко: «До нас прийшла людину від Катерини Ющенко і зажадала, аби я негайно відвезла Лева Силенка в Америку!» Помічниця засновника РУНВіри вважає, що Катерина Ющенко (Чумаченко) намагається сховати правду про своє віросповідання.
Видання, у якому розміщено статтю
про достойників РУНВіри Михайла й Софію Чумаченків

Отже, «Комсомолка» розповіла українським читачам про те, що батьки Катерини Ющенко були найближчими соратниками засновника церкви Рідної Української Національної Віри Лева Силенка, а сама Катерина навіть заслужила статус «юної рунвірівки». А також про те, що на початку літа 87-літній засновник громади РУНВіри разом із помічницею Святославою Лисенко приїхав до України в надії одержати допомогу на лікування. Авжеж! Після виходу публікації у «Комсомолці» небажаних гостей наполегливо попросили негайно повернутися в Америку.

«Законним шляхом нас не вигнати – треба залякати»

…Святослава подзвонила авторові цих рядків пізнього вечора з Вірджинії (США). Там вони з учителем оселилися після вигнання з України. От уже кілька тижнів підряд старенький Лев Силенко знаходиться в лікарні з дуже тяжким запаленням легень. А його вірна помічниця не відходить від його постелі.

– У нас почалися неприємності через тиждень після виходу публікації у «Комсомолці», – розповідає Святослава. – Ми орендували квартиру неподалік від станції метро «Мінська». Ось туди до нас і прийшли міліціонери з Оболонського РВВС. Вони зажадали в нас документи і сказали, що ми знаходимося в країні незаконно. Але я показала папери, вони переконалися, що всі в порядку, і пішли. А наступного дня мені подзвонив незнайомий чоловік і грубо зажадав, щоб ми негайно забиралися туди, відкіля приїхали. Він дав мені зрозуміти: не виїдеш – буде погано. Видно, ті, хто хотів від нас позбутися, зрозуміли: законним шляхом нас не вигнати – треба залякати.

Нагадаю, що ще під час перебування в Україні Святослава Лисенко звернулася з відкритим листом до глави держави і попросила допомоги в лікуванні Лева Силенка. Вона також неодноразово дзвонила в Міжнародний благодійний фонд «Україна-3000», що очолює Катерина Ющенко. Просила співробітників фонду організувати їй зустріч із першою леді. Але в дружини гаранта виявилося так багато справ і такий щільний графік, що часу для зустрічі зі старими друзями просто не знайшлося.

– Вони, імовірно, думали, що я просто від них відстану, – зітхає Святослава. І, напевно, дуже здивувалися, коли я передала цю історію розголосові. А потім просто стали домагатися нашого від’їзду.

Але здаватися Святослава Лисенко не збиралася, поки одного разу на порозі її квартири не з’явився незнайомець.

«Віросповідання не має стосунку до політики»

Українець американського походження на ім’я Джон представився близьким другом Катерини Ющенко і бізнесменом.

– Джон знову попросив мене виїхати в США, – говорить Святослава. – Мовляв, там ми вам надамо всіляку допомогу. А тут вам робити нічого. Україна – православна країна, і людям нема чого знати про те, що в дитинстві і юності дружина Президента відвідувала громаду РУНВіри. Я заперечила, що в демократичній країні кожна людина може вибирати близьке його душі віросповідання. У цьому немає нічого такого, що б мало стосунок до політики. Але він навіть не захотів мене слухати. І нам нічого не залишилося, як зібрати речі й виїхати.

Дорога для літнього Лева Силенка виявилася занадто важкою. Незабаром він опинився в лікарні. А благодійник по імені Джон, що обіцяв усіляку підтримку, так і не з’явився.

– Я шпиталізувала вчителя «по швидкій допомозі» і поки не заплатила за його лікування ні копійки, – розповідає жінка. – Тут така система, що рахунок прийде потім, і я ще довго буду його погашати.

– А за які гроші ви живете? До від’їзду в Україну ви працювали в держдепартаменті США і навіть навчали мови й українських традицій екс-посла Америки в Україні Карла Паскуаля...

– Через хворобу Лева Силенка я не можу працювати. Але моїх заощаджень нам поки ледве вистачає на харчування.

«У президентської пари слова розходяться з ділом»

Не будемо робити висновки про значення фігури Лева Силенка для України. Нехай з цього приводу сперечаються фахівці з релігієзнавства й історії. І не станемо стверджувати, що від’їзду засновника РУНВіри і його помічниці домагалися за прямим наказом дружини президента. Зрештою, довести цей факт «УК» не може.

Але вражає байдужість дружини президента до людини, що колись, імовірно, була їй дуже близькою.

І тим більше паскудно виглядає ця історія на тлі широкомасштабних заходів, пов’язаних із 75-літтям Голодомору. Адже Лев Силенко не тільки пережив геноцид. Він був першим свідком на суді, що ініціював 24 січня 1949 року в паризькому Палаці правосуддя радянський дисидент Віктор Кравченко. Мало хто знає, що саме після цього процесу цивілізований світ довідався про жахи комуністичного режиму і страшний голод в Україні.

– У мене таке враження, що в президентської пари слова розходяться з ділом, – зітхає С.Лисенко. – На практиці вони не бажають допомагати людям, що пережили цей кошмар, і зараз потребують підтримки. Але де-юре піднімають це питання на міжнародному рівні…

Олександра Павлова, Київ,
спеціально для «УК»

Коментар голови ради директорів Інституту політичних і соціологічних досліджень ім. Т. Г. Шевченка Володимира Бондаренка:

– У виборчій програмі Віктора Ющенка є пункт про створення в Україні Помісної церкви, і президент робить для цього все можливе. Навіть запросив в Україну на 1020-річчя Хрещення Русі Константинопольського патріарха. І отут раптом у «Комсомолці» з’являється інформація про те, що дружина гаранта в юності мала стосунок до РУНВіри. А цю течію релігієзнавці й церковники вважають сектантською. Як ви думаєте, яка буде реакція в православних колах? Звичайно негативна! Більш того. Це може викликати в церковних колах суперечки, в результаті чого день створення в нашій країні Помісної церкви відсунеться на невизначений термін. Природно, Віктор Ющенко і його оточення в такому повороті подій не зацікавлені. Тому – теоретично – на Святославу Лисенко дійсно могли натиснути й змусити її виїхати в США. Утім, це тільки припущення.