...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Повідомлення

Число 37
Грудень 11008 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Напрацювання
    Знаменно
    Проповідь
    Документально
    Знай наших!
    Поезія
    Думи мої...
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Нагально
    Події
    З приводу
    А насправді...
    Між іншим
    Без коментарів
    Варто знати
    Дискусійно
    А чули, що...
    Цікаво
    Народ сміється
    Головна сторінка

 


Про Надзвичайний Собор ОСІДУ РУНВіри

Собор РУНВіри

23 серпня 11008 року Дажбожого відбувся Надзвичайний Собор ОСІДУ РУНВіри. Ця непересічна урочиста подія в житті рунвістів України відбулася в ошатному приміщенні Музею Івана Гончара в Києві, котрий знаходиться на місці Священного Гаю українців-русичів на Дніпровських кручах. Собор цей був серед усіх подібних заходів в Україні особливий тим, що на ньому вперше був присутній Засновник і Пророк РУНВіри Лев Силенно, який і благословив особисто поважне зібрання.

Найперше слово взяла Секретар Його Високої Світлости Духовного Учителя й Пророка рунмама Світослава Лисенко, котра привітала всіх присутніх рунтат і рунмам зі знаменними подіями в житті РУНВіри: поверненням Учителя на Рідну Землю та Священним Собором ОСІДУ РУНВіри.

Далі слово мав Відаючий Справами Центрального Духовного Представництва Голови ОСІДУ РУНВіри рунтато Ант Дорошенко. Він толерантно, тверезо й дохідливо розповів про стан і перспективи розвитку РУНВіри в Україні – про наші здобутки й утрати, про порозуміння і нікому не потрібне протистояння.

Першим питанням Собор одноголосно проголосував Постанову про те, що Його Висока Світлість Духовний Учитель Лев Силенко є Довічним Головою Священної Ради ОСІДУ РУНВіри. У Постанові наголошено, що Священна Рада ОСІДУ РУНВіри на весь світ одна – і в цьому сила, віра й мораль вірних РУНВіри у всьому світі.

Далі рунтато Святомир Шмиголь разом із рунмамою Світославою зупинилися на питанні Статуту. Рунтато Святомир наголосив, що Статут 10999 року є правильним, він затверджений Учителем і до нього можна внести лише незначні поправки, зокрема про те, що Учитель тепер в Україні тощо. Рунмама Світослава доповнила, що нам потрібна перереєстрація. Собор проголосував за створення Статутової ради, куди увійшли Богдан Козенко, Святомир Шмиголь, Світозар Корнелюк, Ант Дорошенко і Світослава Лисенко. Статутова рада буде приймати пропозиції від сповідників РУНВіри щодо вдосконалення Статуту.

Надзвичайний Священний Собор затвердив Постанову, згідно якої рунмама Світослава Лисенко (враховуючи визнання її Учителем своєю Духовною Донькою і опікуном) як Правонаступник Голови ОСІДУ РУНВіри, має право довічно представляти Учителя у всіх можливих установах.

Після обіду Учитель Лев Силенно у супроводі Світослави Лисенко від’їхав відпочивати, а Собор продовжив свою роботу. Була проголосована Постанова про те, що вся рухома й нерухома власність в Оріяні має належати ОСІДУ РУНВіри.

Далі було внесено Постанову про канонізацію зображень символів РУНВіри: Знамена Дажбожого, Тата Оря, Мами Лель тощо. Вирішили створити комісію для доопрацювання цього питання.

Рунтато Володимир Чорний вніс пропозицію про екскомунікацію деяких рунтат, зокрема тих, котрі підписалися під петиціями в органи влади. Після довгого обговорення сам ініціатор запропонував зняти це питання. Натомість за пропозицією рунтата Анта Дорошенка було проголосоване Створення Комісії Справедливости (у майбутньому – Третейського суду), котра є продовженням Комісії Духовної етики та Справедливости, положення про яку було прийняте на VI Соборі 11001 р.Д.

На Соборі також було розглянуте важливе питання допомоги й утримання Духовного Учителя Лева Силенка. За два місяці Володимир Чорний має перереєструвати відповідний Фонд із рахунком у банку. А поки що тимчасово призначено три чоловіки (Світлана Корнелюк, Миколо Міщенко та Арей Чепак), котрим усі рунвісти мають до 20 числа кожного місяця передавати чи пересилати гроші на утримання Лева Силенна – не менше 10 грн. (рунтати/рунмами – не менше 20 грн).

Після розгляду питань категорії «Різне» Священний Собор закінчив свою роботу.