...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Між іншим

Число 30
Травень 11006 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Бувальщина
    Проповідь
    Незвідане
    Знай наших
    Поезія
    Варто знати
  А насправді
    Про наболіле
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Погляд
    Нагально
    Цікаво
    Відверто
    З приводу
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

СЛОВО ВЕТЕРАНУ ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ

Мене хрестили в православній церкві. А в 1966 році я рік провів у таборі, де ледь не всі були віруючими, і мав змогу глибше проникнутися проблемами віри. Там я збагнув, що в християнстві є правила, які я прийняти не можу. Наприклад, підставляти другу щоку, коли тебе вдарили у першу. І тоді я став схилятися до думки Франка, що Христос існував, але він не був Богом. Так я прийшов до пошуків істини в духовних джерелах, які пропагує Рідна Українська Національна Віра (РУНВіра).

Левко ЛУК'ЯНЕНКО, «Аргумент-влада», ч.2, січень 2006 р.

* * *

ЦЕРКВА І ШЕВЧЕНКО

Нерідко люди, що беруться говорити про релігійність Тараса Григоровича Шевченка, не знають ні Шевченка, ні релігії, а ні атеїзму. Все-таки набагато вірніше оцінку ставлення Шевченка до релігії здатні дати церковники і богослови. І вони таку недвозначну і одностайну відповідь уже дали.

Згадаємо лише про те, що київське духівництво відмовилося відправити панахиду (здійснити поховальний церковний обряд) над тілом померлого Тараса, коли його провозили через Київ до Канева.

Або познайомимося зі ставленням в 1914 році духівництва до спорудження пам'ятника з нагоди сторіччя з дня народження Великого Кобзаря. Автор церковної брошури М. Вербич тоді блюзнірськи писав: "Говорячи відверто, ми не вважаємо Шевченка поетом настільки великим, щоб він заслуговував пам'ятника... Ставити йому пам'ятник у священному золотоверхому місті Києві неможливо, бо це буде проповіддю атеїзму". А професор Київської духовної академії протоієрей П. Петров публічно обурювався: "Як письменник - Шевченко невеликий талант. Піднято такий галас, нібито Шевченко насправді був геніальним письменником, або якимсь рятівником вітчизни". Особливо злобствував місцевий архієпископ Никон: "Який же Шевченко народний поет, якщо він знущався над вірою простого народу?.. Скажіть: чи не зганьбить себе свята православна Русь спорудженням пам'ятника цьому богохульнику?". Тогочасний відомий церковний письменник Н. Гумілєвський в своїх "Заметках о современности" писав: "Відомо, яких святотатських випадів проти Бога і Пресвятої Діви припускався Шевченко...(А тому) уряд і церква мають визнати неприпустимим спорудження пам'ятника і прилюдного вшанування Шевченка, творчість якого належить піддати анафемі та забуттю"...

Церква разом з державними органами всіляко забороняла і розганяла по всій країні спілки, що займалися збором коштів на пам'ятник Великому Кобзареві в Києві. Не дивлячись на її зусилля для вшанування сторіччя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка було зібрано 130 тисяч карбованців золотом - величезна сума по тому часі.

Із однойменної праці проф. Є.Дулумана