...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Думи мої...

Число 28
Листопад 11005 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Поезія
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Нагально
    Події
    З приводу
  А насправді
    Між іншим
    Бувальщини
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Знову ці вибори на носі…

Швидко плине час і, здається, живе людина наша від виборів до виборів. Сподівається, кожен раз як не з президентськими, так з парламентськими виборами прийде краще життя. І кожен раз, і ось уже п’ятнадцятий рік «незалежної» України. Замилуватись можна у довірливість виборця, якби не було це так гірко. Українці, як жінки, люблять вухами – розказав їм казочку про вічне кохання, про зірку з неба – і «бери мене з руками й ногами». І злитися, ображатися на народ немає сенсу – з ним працює досвідчений знавець психології мас. Випробувані не один десяток років по усьому світові технології виховання суспільної думки діють і у нас безвідмовно. Газети, телевізія, радіо – діють в одному напряму – антиукраїнському, бо належать не українцям. Чи це є для когось ще секретом? Нажаль так. Не секретом, а просто неважливою дрібницею. «Яка різниця кому належить, аби писали правду про те, що людей турбує» – скажуть такі люди. І помиляться. Адже в кого гроші, той і музику замовляє. От і слухаємо ми подібну «хаванагілу» двадцять чотири години на добу сім днів на тиждень і не один рік. Або кажуть ще: «Яка різниця, хто до влади прийде, аби нам жилося добре». От скільки буде байдуже, стільки і жити ми не будемо добре – дамо відповідь таким розумникам. І ще багато є каламуті в головах наших людей. А довіритися так хочеться кожному, хто з блакитного екрану більше пообіцяє солодким голосочком, заколихає, поведе у країну мрій. То на кого тоді має право сердитися електорат, коли знову попався на вудку?

Ось і зараз почалася передвиборча метушня. Аякже, треба змінити емблему партії, колір прапору і рекламу на щитах, а може ще й лідера, якщо він мав необережність підмочити свою репутацію з часу останніх виборів, і безліч, безліч «важливих» дрібниць. Можливо, навіть переписати трохи власну програму партії – та не обманюйтесь люди добрі! Це робиться для того, аби власна програма стала привабливішою за програму конкурентів. А для цього є люди, які спеціально вивчають, що там таке обіцяють інші партії. І якщо виявиться, що хтось щось краще написав, негайно змінюється власна програмка, дописується, що треба, і викреслюється неактуальне. От і всі зміни, на які має право очікувати наївний виборець. А суті гнилої, хижацької, брудної змінити нікому. Тільки прикриється суть ця так, як вимагає того сучасний виборець в очікуванні «світлого майбутнього».

От і бачимо ми тоді в парламенті «розумні» товсті пики і чуємо філософські розпатякування про любов до України-неньки і людей її багатостраждальних. Негідники, брехуни і злодії займають важливі посади з нашої легкої руки виборця. І продають Україну направо і наліво, щоб стала ще незалежнішою від заводів своїх, фабрик, землі і українців врешті-решт. І не треба навіть звинувачувати в усьому жидів – їх у парламенті не так і багато, а от власних негідників вистачає, що готові на все заради наповнення власної кишені.

І знову ж таки: хто винний і що робити? Що тут сказати?.. Парламентська система така – можна говорити і робити, що завгодно, бо відповідальності немає ніякої. Сказали б в один день: «Відповідаєте головою, панове депутати, за такі то рішення» - і розбіглася б уся ця контора боягузливих тріпачів в одну мить. А так, чого б язики не почесати чи не утнути якусь дурню – спишемо потім на магнітні бурі – все одно у виборців пам’ять коротка. Для прикладу скажу, що ті хто при кучмівському режимі творили, що хотіли, розпродували Україну і принижували її народ, як тільки могли, тепер сичать на «ющенківців» за їхнє бажання робити те саме. І це сичання – тільки заробляння передвиборчих балів і не більше. А насправді їм байдуже – аби тільки шматок ласий влади урвати. Головне – ніякої відповідальності, що б ти не робив. Ось тому і приваблює так депутатське крісло усіляку нечисть, людей низьких, боягузливих і безпринципних. І взагалі, складається враження, що там у Верховній Раді сидить два типи людей: пройдисвіти нахабні, але боягузливі і довірливі дурники з пацифістськими ідейками. Перші творять, що хочуть, не зустрічаючи достойного опору, а другі – сподіваються, що перші одумаються самі і покаються в гріхах своїх.
Та будемо справедливими, затісуються до парламенту і люди порядні та чесні – з бажанням щось змінити нарешті. Але доля таких сумна. Вони ледь не б’ються головою об стіну, а підтримки від побратимів-депутатів ніякої – не до високих ідеалів цим панам. Зазвичай, змиряються тоді борці і топляться в парламентському болоті, або ж, якщо вистачає сили духу, затюкані і пресою, і телебаченням, і депутатським оточенням, продовжують боротьбу, долаючи злість і остервеніння суспільної думки на свою адресу, з надією, що час (історія) розсудить. Аж до власної смерті, якщо не зламаються, прагнуть високих ідеалів і змін. А смерть – автомобільна катастрофа. Ось так сумно. Вся трагедія наша і полягає в тому, що дурні надто самовпевнені, а розумники сповнені сумнівів.

А життя триває і попереду знову вибори, і є чесні люди, які достойні довіри. Це ті, які не закликають нас до «Єврокібуци» чи до Московського «колхозу», це ті, які Україну в Україні ставлять понад усе, які саме українців прагнуть підняти з колін і вилікувати кров нації, щоби закипіла і підняла народ на священну боротьбу. І страшно, коли втопляться ці люди в парламентській багнюці. Адже ж не робляться революції в парламенті – там вони тільки пліснявіють і обростають розмовами про права ображених, угодами, компромісами і усілякими дурницями. От і помаранчева «революція» згоріла у безкінечних розмовах її лідерів у Верховній Раді (це якщо не враховувати інші причини). І зміни всі, і сподівання пішли прахом…

Так і буде надалі, якщо не зміниться сама система, яка усі добрі наміри зводить нанівець. А все це в наших руках. Руках народу.

А що зробити, аби народ пробудити і просвітити – дуже просто і дуже складно водночас: треба говорити з ним безпосередньо і бути готовим до нерозуміння, озлобленості і протистояння, до поєдинку з тими, хто заводить наш народ болотними вогниками на вірну загибель. Але правда перемагає рано чи пізно. І для нас краще, аби рано. Бо якщо пізно, то може статися так, що вже не буде для кого.

Рідна ІВАЩЕНКО

РУНВера