...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Проповідь

Число 28
Листопад 11005 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Вчення РУНВіри
    Згадаймо
    Думи мої...
    Поезія
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Нагально
    Події
    З приводу
  А насправді
    Між іншим
    Бувальщини
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

язичництво

МОЛИТВА

Сьогодні хотілося б поговорити про молитву. Оскільки в громадах РУНВіри люди зібралися переважно мислячі, думаю, ця тема стане актуальною.

Насамперед пропоную визначити, якими бувають молитви. Поділимо умовно всі молитви на дві категорії: молитви колективні й молитви особисті.

Про перші скажу коротко: колективна молитва виголошується за встановленою схемою одночасно усім колективом, читається за визначеним текстом.

Молитва особиста. Ось тут я хотів би трохи зупинитися й дещо означити. Бог один, а релігій багато, оскільки розуміння Бога є різними. Але в кожній релігії є молитви. Наприклад, у юдеїв-хасидів вважається, що молитви складені мудрецями, які знали Тору, Кабалу й склали ці тексти, зважаючи на стан верхніх Божественних світів (за юдейським розумінням Бога світ складається з кількох таких прошарків). Тому в Юдаїзмі особливо наголошується на важливості промовляння молитов за готовим текстом.

Але замислімося! Дажбог – це свідомість. Це – найвища або необмежена свідомість. Уявіть, що людина, яка весь час біля вас (а людина – теж свідомість, хоча й мізерна у порівнянні з Богом) чує од вас щодня одні й ті ж фрази. Що подумає про вас інша свідомість? Ви людина чи біоробот? А може магнітофон?

Молитва – це спілкування з Дажбогом. Сьогодні для вас є найважливішим, приміром, знайти роботу. І ви у молитві говорите Дажбогові, щоби він спрямував ваші стопи туди, де ви зможете реалізувати свої здібності. Завтра актуалізується питання жити не самому, а в парі. Ви знову звертаєтеся до Дажбога з молитвою. А післязавтра ви відчули, що занедужали. Тоді ви просите Дажбога, щоби мобілізував вашу Волю й послав потрібне знання, щоби тіло ваше було гідним зразком здорової білошкірої української людини.

Зрозуміло, у відомих нам молитвах не завжди може бути щось універсальне. Тому, звертаючись до Дажбога, цілком прийнятно (а може й потрібно) в особистій молитві говорити про важливе саме для вас і саме сьогодні.

Обов’язково варто наголосити на інтонації, з якою ми вимовляємо молитву. Скажу стисло. Якщо ви радісно виголошуєте поминальну молитву, то це, м’яко кажучи, геть недобрий зразок для наслідування. Але коли ваша вранішня молитва чи молитва перед їжею схожа за своєю інтонацією на слова полоненого партизана перед допитом у гестапо, то це теж геть недобрий приклад.

Отже, відповідно до змісту й суті молитви, потрібно слідкувати і за емоційним її забарвленням. І пам’ятаймо, як рунтато Мирослав Марченко весь час нам повторює, що наша віра світла.

Тепер пропоную умовно поділити всі молитви за іншим показником. Адже є молитви, які спрацьовують, а є молитви, які так і лишаються простим читанням тексту. В цьому ракурсі можу навести деякі приклади того, як молитви сприяли одужанню Але вважаю за потрібне обмежитися лише такою інформацією: на інтернет-сайті урядової установи США, яка зветься «Центр компліментарної та альтернативної медицини» на першому місці серед методів нетрадиційного оздоровлення стоїть молитва за себе, на другому – молитва за рідних й близьких, на третьому – натуральне харчування, на четвертому – дихальна гімнастика, а на п’ятому – знову молитва, але уже в групі (тобто, колективна молитва)!

Отже, чиїсь молитви за щось – спрацьовують. І нам цікаво, як же зробити, щоби й наші молитви були сильними?

Існують деякі способи посилення сили Слова. Але це тема для окремої проповіді. А зараз я хочу зауважити ось на чому. Напрацьовані вже методи формування потрібних життєвих подій завдяки молитві. Це не є суто рунвістськими напрацюваннями, але ці методики були розроблені парапсихологами. Вони розроблялися навмисно таким чином, щоби не мати жодного релігійного забарвлення. Таким чином, і нам вони теж підходять, оскільки є універсальними, як універсальною, без жодного національного забарвлення є табличка множення.

І ось, згідно з цими методами, загальну тривалість молитов до Бога слід довести до 30 годин! Й лише тоді твоє Слово стає таким, яке здатне формувати події. Тобто, якщо ти щодня витрачаєш на молитви 30 хвилин, то через 60 днів ти отримаєш змогу мати бажане, те бажане, про що говориш у молитві.

Але! Однією з найважливіших умов у цій техніці є – постійність. Якщо ти хоча б один день не молився, вважай, що знову опинився на нулі й треба спочатку починати. До речі, це й справедливо.

Щоби твоє Слово мало силу, воно має бути правдивим. Щотижня у неділю ти на Свягосі говориш до Дажбога «люблю Тебе!». А потім, якщо ти решту 6 днів – до Дажбога мовчиш… Невже це буде правдивим словом?! Невже ти посмієш сподіватися, що твоя молитва за здоров’я буде сильною, якщо ти так лицеміриш? Уяви, що ти людині, яка поруч з тобою 24 години на добу перебуває, сказав, що ти її любиш, а потім замовк на тиждень... Чи відгукнеться людина після цього на твої прохання?

Дажбог не карає, але коли ти лицеміриш, коли ти маєш слабке слово, твоя молитва несильна. В такому випадку – себе звинувачуй, що твоя молитва не спрацювала!

Також маю додати, що не так давно була оприлюднена цікава інформація. Виявляється, мозок людини, з того, що вдалося натепер виявити, може перебувати в чотирьох станах. Три з них: стан бадьорості, стан глибокого сну і стан неглибокого сну. А четвертий стан – це стан молитви. І також виявлено, що мозок дитини випромінює певні електричні імпульси, які необхідні для здоров’я. Але у віці приблизно 2-х років людина втрачає цю здатність. Проте під час молитви мозком випромінюються ці ж електричні імпульси, які є необхідною умовою для здоров’я. Звідси висновок: якщо це дворічна дитина, то вона й без молитви буде здоровою! Але коли це дорослий дядько, – то навіть якщо він не п’є, не курить, займається спортом… Все одно – буде хворіти. Якщо не стане молитися!

І на завершення маю лише побажати: нехай вашими вустами промовляє Правда Українська, нехай з ваших сердець променить Любов Дажбожа!

Тож, хвалімо Учителя Силенка, славімо Дажбога, а відтак і самі ставаймо благословенними!

БОЄСЛАВ

Силенко

* * *

В редакцію «Слова Оріїв» надійшов лист від нашого побратима з Житомира. В цьому листі пан Мирослав Юшкевич пропонує на розсуд вірних РУНВіри створену ним завершальну молитву до Дажбога на священній годині самопізнання.

Всі ми мешкаємо переважно у великих чи дуже великих городах і багато з нас, рунвістів, на жаль, згадує про Дажбога лише по неділях. А така молитва нагадує нам, що ми маємо залишатися рунвістами весь тиждень: будь-де, будь-коли і за будь-яких обставин. Гадаємо, її варто опрацювати й прийняти на засіданні ОСІДУ РУНВіри як необхідний елемент завершення обряду свягосу. Ось ця молитва-обітниця:

Дажбоже наш!
Ми вірні внуки Твої, з іменем Твоїм ми проводимо священні години самопізнання, з іменем Твоїм ми вдосконалюємо душу свою Вірою Рідною, Мудрістю Рідною, Правдою Рідною!
І повертаючись у цей великий світ, ми з вірою в Тебе будемо жити за Законами Правильного Життя, ми з вірою в Тебе будемо виконувати Заповіді Твої, ми з вірою в Тебе будемо утверджувати і Славу, і Силу, і Волю Народу нашого, великий і всюдисущий Господе наш!
Слава Тобі!