...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Нагально

Число 28
Листопад 11005 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Думи мої...
    Поезія
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Події
    З приводу
  А насправді
    Між іншим
    Бувальщини
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Відозва до Народу

Великий Український Народе!

Протягом багатьох століть довкола Хортиці точиться жорстока борня.

Царський уряд, коли знищив славних Лицарів – Запорозьких козаків, з великою наполегливістю взявся за руйнування Священного Острова. Метою, першочерговим завданням було знищити не лише пам’ять про Запорізьких Лицарів, а й те осереддя, де гартувався Волелюбний Дух – тобто сам острів Хортицю.

Тоді, в ХVІІІ – ХІХ століттях, зі знищенням Хортиці і її довкілля у царату нічого не вийшло. Хортиця і надалі давала про себе знати, збурювала волелюбних дух, кликала наш Народ до Волі.

Совітським ідеологам Священний Острів теж став кісткою в горлі. І вони будівництвом Дніпрогесу, електромереж і мостів по Хортиці, а також Каховського водосховища взяли Хортицю в тенета та сподівалися, що Хортиця більше ніколи не буде випромінювати Світлої Божої Сили, і вже більше ніколи не об’єднає Українство. Але і вони помилися.

У серпневі літні дні 1990 року Мати-Хортиця покликала до себе Синів і Доньок з усієї України, а також з-поза її меж. Волелюбний Дух Запорозький знов постав над Україною і вже наступного, 1991 року, Україна здобула вимріяну і виборену у віках Державну Незалежність. Українці по всій Україні знову відчули себе нащадками Великого Козацького Роду, який своїм корінням сягає на десятки тисячоліть у минувшину. В Україні розпочалося відродження Рідної мови, історії, культури, звичаю, віри та всього того, що пов’язує нас із найдревнішим у Світі Українським Родом.

На початку 90-х років хвиля Національного піднесення охопила усю Україну і Українське Розсіяння по всьому Світу. Але до влади в Україні прийшли особи зовсім не налаштовані на те, щоб ми, Українці, стали господарями на своїй Землі, відродили Велику Державу.

2000-го року запорізькі чиновники, керовані як з Києва, так і з-поза меж України, прикриваючись турботою про мешканців міста, взялися до спорудження нового, 6-ти рядного мостового переходу через Серце України – острів Хортицю. Мета хортицьких зайд – привласнити собі заповідні землі і новим будівництвом добити Хортицю.

У 2000-му році у Запоріжжі на захист Національної Святині було створено Запорізьку міську асоціацію «Захистимо Хортицю». Захисники багато на що спромоглися: проведені громадські слухання та експертизи, акції протесту, вчинено численні круглі столи та наради, надруковано тисячі статей та зібрано декілька десятків тисяч підписів на захист Хортиці в Україні і за кордоном. На вимогу нашої асоціації було проведено ряд перевірок Верховною Радою, Рахунковою палатою та Генпрокуратурою України, виявлено велику низку порушень чинного законодавства.

12 вересня 2002 року Верховна Рада своєю Постановою 140-ІV, за яку проголосували 340 народних обранців, заборонила зводити мости через Національний заповідник «Хортиця». І доручила в 3-місячний термін передати усі заповідні землі заповіднику та вивчити альтернативні варіанти будівництва мостів поза межами Національного заповідника «Хортиця».

Але запорізькі чиновники проігнорували Постанову ВР та рішення Рахункової Палати і з жовтня 2004 року розпочали незаконне будівництво транснаціональної магістралі через Національний заповідник «Хортиця».

Члени ЗМА «Захистимо Хортицю» сподівалися, що з приходом нового президента в Україні зміниться ставлення до збереження Національних Святинь, але сподівання були марними. Будівництво руйнівної магістралі не лише не було зупинено, але й прискорено – ще з більшими темпами. Відтак наростав і спротив нищенню Святині.

Саме тому і цього року нам довелося провести цілий ряд акцій протесту на Запорізьких та Київських майданах: пікетування Верховної Ради, Кабінету Міністрів і Секретаріату Президента України та 12-ти денне голодування на майдані Незалежності, пікетування та блокування руйнівної будови, загальнонаціональний збір підписів на захист Хортиці. Президент України Віктор Ющенко, нарешті, 1-го липня, видав Розпорядження про зупинення будівництва мостового переходу через землі Національного заповідника «Хортиця». Цим Розпорядженням було створено робочу групу, яку очолив перший заступник Державного секретаря Президента України Іван Васюник. Робочій групі було доручено вивчити усі альтернативні варіанти будівництва мостів, провести екологічні та інші експертизи, громадські слухання та їх результати доповісти Президенту.

15 вересня на засіданні Робочої групи у Запоріжжі було підписано лиховісний меморандум, у якому йде мова про відновлення будівництва мостів через Національний заповідник «Хортиця». Проти такого рішення проголосували лише два члени створеної президентом робочої групи – це голова комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності Лесь Танюк та віце-президент ЗМА «Захистимо Хортицю» Святослав Щербина.

Тобто, з благословення нової влади в Запоріжжі продовжено незаконне будівництво транснаціональної магістралі через Національний заповідник «Хортиця». Це стало «найкращим подарунком» заповіднику «Хортиця» до його 40-річчя. З 1993 року острів Хортиця є Національним заповідником України, і вирішувати його долю має право лише увесь Український Народ, а не купка духовно збанкрутілих чиновників, як запорізьких, так і київських.

У справі незаконного будівництва мостів через Національний заповідник «Хортиця» стоїть Петро Порошенко, тодішній голова РНБОУ. Причетним до цього свавілля ми вважаємо і Президента України Віктора Ющенка – за його дорученням Кабінет Міністрів відновив будівництво руйнівної магістралі через Хортицю.

Скільки ще необхідно провести акцій протесту та голодувань, щоб захистити Найсвятіше, що ще збереглося в Україні до наших днів?

Під час дослідницьких робіт на Хортиці, на території майбутньої траси археологами було знайдено древній храм наших предків, якому більше 3,5 тис. років. Ця кам’яна споруда має найкращу збереженість з тих пам’яток історії доби бронзи, що знайдені на території України. З 26 жовтня 2005 року будівельні роботи вже розпочаті на самому острові Хортиця, якраз на місці цього храму.

Шановні Українці!

Запорізька міська організація «Захистимо Хортицю» закликає Вас не бути байдужими до долі найдорожчої Святині Українського Народу – Національного заповідника «Хортиця», разом стати на її захист усіма можливими активними діями: телеграмами, листами на адресу Президента України, виступами у ЗМІ і акціями протесту спільно домагатися захисту Матері-Хортиці!

Разом з Вами ми зможемо захистити Священну Хортицю та зберегти її для майбутніх поколінь українства і світової людності!

Без Хортиці немає України.

Без України не буде Хортиці.

Захистивши Хортицю – захистимо Україну!

ЗМА «Захистимо Хортицю»,
телефони: (0612) 130–118, (097) 928–33–71

По цьому древноьому святилищу пройде міст

Силенкиянство

Нищення заповідного лісу

Мага Выра