...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Слово Оріїв

Між іншим

Число 27
Серпень 11005 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Думи мої...
    Поезія
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Так має бути
    Про наболіле
    Нагально
    Події
    З приводу
  А насправді воно так
    Бувальщини
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Лист другу
    Народ сміється
    Головна сторінка
 

Учені вирішили: Ісус сам на себе не схожий

Арии

Протягом століть людей не переставало цікавити питання: «Як виглядав Ісус Христос?» З часом поступово вироблялися канони зображення бого-чоловіка і віруючі звиклись із традиційним образом Ісуса, відбитим на тисячах ікон. Звичайно людину, яку віруючі християни вважають сином Божим, наділяють довгим волоссям, світлим обличчям і тонкими рисами обличчя. Насправді ж, скоріше всього, Ісус був людиною із широким селянським обличчям, темною маслиновою шкірою, коротким кучерявеньким волоссям і великим носом. Принаймні, таким він зображений на обкладинці нового номера часопису «Popular Mechanіcs». Це зображення сильно відрізняється від канонічного варіанта.

Якщо вірити результатам дослідження, зріст Ісуса Христа міг досягати 177 см, але важив він небагато – близько 55 кілограмів.

Над відтворенням образу Ісуса Христоса працювала група ізраїльських і британських патологоанатомів разом із програмістами. При відтворенні вигляду Ісуса використовувалася та ж технологія, що і при відтворенні облич відомих людей минулого: Олександра Македонського і напівмітічного царя Мидаса. Зрозуміло, у руках дослідників не було кісток черепа чи кістяка Ісуса. Тому що вважається, що його тіло після смерті «піднеслося» на небо. Однак наявні в розпорядженні учених прийоми і навички реконструкції дозволили досягти «максимальної подібності, якої тільки можна домогтися». При цьому, за словами одного з авторів методу, «використовувалися здебільшого наукові досягнення, узяті з археології й анатомії, аніж просто художня уява». При цьому вчені не наполягають, що Ісус був саме таким, яким вони представили його світу. Вони вважають, що їхню версію можна вважати тільки відправною точкою для дебатів про те, як саме повинен виглядати Ісус.

В основу досліджень ліг череп людини, що жили в першому сторіччі нашої ери. За допомогою комп’ютерних програм, глини та імітації шкіри вдалося створити вигляд деякого усередненого жида тих часів, включаючи колір очей і шкіри. А ось довжину волосся підказали слова Нового Заповіту. У ньому апостол Павло засуджує довгу зачіску в чоловіків. А він навряд чи б зважився це зробити, якби Спаситель мав довге волосся.

Фахівці з антропології вважають, що з наукового погляду знову реконструйований образ Христоса набагато ближчий до історичної правди, аніж його іконописні лики, навіть створені кистю великих майстрів минулого.

«Вєчєрніє Вєсті»,
переклад з московської