...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Арії

Так має бути

Число 26
Червень 11005 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Про наболіле
    Нагально
    Події
    З приводу
  А насправді воно так
    Між іншим
    Бувальщина
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Рунвіст це…

«Мудрість нашої тілесно-духовної цілісності – РУНВіра, без нас немає РУНВіри, нас немає без РУНВіри, РУНВіра – духовність… Ми, ставши рунвістами, пізнали самі себе, визнали самі себе, обезсмертили самі себе – ми, внуки Дажбожі».
Лев СИЛЕНКО, МАГА ВІРА

Мага Віра– Мені подобається, як говорить Лев Силенко і я близький (близька) до РУНВіри, але не зраджу традиції сім’ї – не освячуся, не зречуся християнства.

– Мені подобається святкувати свята бувшого СРСР тепер «нашої» Української держави, бо вони нагадують мені молодість… – доводиться чути мені такі відповіді, коли спілкуюся з людьми про РУНВіру, про її свята, обряди, про її ідеї і мету.

Сумно. А ще сумніше, коли чуєш щось подібне від побратима-рідновіра, це як ніж у спину. Якщо людина прийняла до серця РУНВіру це означає, що прийнята нова ідеологія життя, що зроблено кардинальний поворот у власній долі та долі своїх близьких. А насправді ми продовжуємо пливти за течією життя так, як звикли. Ми навіть здатні трохи мітингувати на кухні, але не спроможні на подвиг. Багато рунвістів просто мовчать про свої переконання – знають, що більшість знайомих та друзів не зрозуміють, відсахнуться, родичі скажуть – бавиться. Єдине, на що більшість здатна, мовчазним бунтарством не святкувати нерунвірівські свята.

Я дивлюся на деяких рунвістів і розумію – ми бранці мегаполісу. З’їдені цивілізацією скла і бетону, ще краєчком душі прагнемо чистого дихання, бо й прийшли за тим у РУНВіру, але не хочемо єднання, зближення з Природою. Ні, я не за здичавіння в хащах ще не вирубаних лісів. Я за зміну деяких життєвих орієнтирів. Не варто кидатися з крайності в крайність – є золота середина. Ми діти і онуки тих язичників, які жили і дихали лісами, степами, ріками і горами. Як нам це не дивно в залізобетонній клітці міст. Ми онуки Дажбожі, як це наголошено нашою релігією, а Дажбог це і є все те: синє безкрайнє небо, сріблясті зірки, палке сонце, глибокі прозорі ріки і густі запашні ліси. І ми повертаємося до всього цього з уже новою релігією, з новим розумінням цього. А де ж у мегаполісі видно наше повернення? У що у мегаполісі втілений Дажбог? У розпеченому асфальті, у заплутаних дротах інтернету, у викидах тисячі машин, у задушливих висотних коробках? У мегаполісі штучна РУНВіра і штучний Дажбог, і ми рунвісти, що живуть життям міста, є штучні.

РУНВірою потрібно дихати як чистим повітрям. А де у місті чисте повітря? Наша віра – це наша кров, серце, мізки, м’язи. Але ні. Бо в душі ми ще толерантні християни – ми боїмося чогось (власної рідновірівської тіні?), стидаємося і пливемо за течією цієї християнської цивілізації, і на повні груди дихаємо нею, отрутою роду людського, забувши власні переконання і слова Мага Віри. Вирвемося на годинку-другу в неділю і швидко назад до течії, бо стадний інстинкт. І негоже вперед вириватися, і небезпечно пасти задніх – треба бути десь посередині сірої маси-течії.

Але зупиніться, бо ж я, ти, ми – рунвісти! Ми усвідомили і сприйняли так багато речей, до пізнання яких християнам і усіляким сектантам ніколи не дожити – чому ми не виокремлюємося з поміж інших людей? Тому що боїмося бути не такими, як усі. Сотні літ християнства даються взнаки. І ніяк ми не очистимо нашу гнилу християнську кров на здорову рунвірівську. І ніколи цього не зробимо, доки тертимемося між чужовірами, не виокремлюючи себе. Поважаймо себе як рунвіста і побачите – світ буде біля наших ніг. Тому і говорять, що РУНВіра – це релігія еліти. Не всі здатні жити так, як говорить наш Пророк і Учитель Лев Силенко у Мага Вірі. Але, якщо РУНВіра це і є саме життя провідної еліти, то ми нездоланні і нескорені ні часом, ні людьми, ні обставинами.

БІЛОСВІТ Січеславський