...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Силенко

А насправді воно так

Число 26
Червень 11005 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Так має бути
    Про наболіле
    Нагально
    Події
    З приводу
    Між іншим
    Бувальщина
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка
 

ЩО ЧЕКАЄ НА УКРАЇНУ В ЄС?

Рік тому Латвія вступила до Європейського Союзу і НАТО, куди так прагне Україна. Є перші результати.

Перше – ціни. До вступу газети писали: «Звичайно щось подорожчає, але щось і подешевшає». Після вступу до ЄС подорожчало все. Цукор коштував 0,54 Ls/кг, став 0,75 Ls/кг. Молоко й молочні продукти, – основний продукт латвійської економіки, – подорожчали на 30%. Населення стало менше купувати молоко. Газети б’ють на сполох: «Кожна дитина має випивати щодня склянку молока, а споживання падає». Але найстрашніше – це ліки. Після вступу до ЄС у Латвії заборонили продавати ліки з Росії, України, Білорусії, що не мають європейської ліцензії. Російський валідол коштував 0,20 Ls/пачка, а європейський аналог 2 Ls. Всі європейські ліки у 3–4–10 разів дорожчі російських. Вся медицина дорожчає. Одна пломба – 15 Ls, а один зуб на штифті в корінь – 80 Ls.

Середня пенсія у країні – 65 Ls. Прожитковий мінімум – 100 Ls на місяць (1 Ls = 2 долари США).

Американці купили тютюнову фабрику й закрили. Італійці купили кілька санаторіїв, у тому числі знаменитий «Кемери» – всі закриті. Аби не було конкуренції. Європа платить добрі гроші власникам рибальських суден за їх розріз на металобрухт (гроші надходять зі структурних фондів ЄС і спрямовуються на реструктуризацію сільського господарства). На СРЗ – черга. Контроль над знищенням кораблів з боку європейських фахівців найсуворіший – риба дорожча м’яса, беруть її мало, тож судновласникам вигідніше порізати кораблі. Незабаром Латвія залишиться без флоту. А навіщо він, якщо усе забито норвезьким лососем?

У сільському господарстві більші зміни. Раніше – селянин виростив свиню, сам забив її, обсмалив і привіз на ринок продавати на своїх «Жигулях». Лабораторія ринку перевіряла м’ясо й ставила штамп, що дозволяє продаж. А тепер у мужика свиню відібрали й закопали, а його оштрафували на 50 Ls за порушення санітарних норм. За новими законами селянин має право забити худобу тільки на власні потреби без права продажу. А на продаж тільки на сертифікованому м’ясокомбінаті. Перевозити м’ясо можна тільки у рефрижераторі. Його оренда коштує 1000 Ls/добу, а свиня 300 Ls. Здати свиню на м’ясокомбінат теж не можна – немає збуту.

До вступу в ЄС дехто з селян вирішив розводити страусів. Страуси прекрасно приживалися. Але після вступу до ЄС виявилося, що жоден м’ясокомбінат не хоче мати клопоту з оформленням міжнародного сертифіката на вибій страусів, а сам хазяїн не має права. Довелося селянам таємно забивати все поголів’я й таємно продавати м’ясо серед знайомих, боячись нарватися на великий штраф.

У містах на комунальні послуги діяв податок на продаж у 5%, з огляду на вбогість населення. У всій Латвії податок на продаж 18%. І ЄС ультимативно зажадав від Латвії збільшити податок на комунальні послуги до 9%, а в майбутньому – до 18%, як на всі товари.

На референдумі про вступ до ЄС 65% проголосувало «за» і 35% «проти. Зараз служби вивчення суспільної думки констатують, що 70% шкодують про свій вибір.

Є плюси. Зараз можна просто купити квиток і їхати – хоч у Берлін, хоч у Париж. Не треба ні візи, ні дозволу, ні реєстрації. Лист у Берлін іде 3–4 дні, у Санкт-Петербург 2–3 тижні. Першими оцінили безвізовий режим повії – їх у Ризі практично не залишилося – подалися в Європу, там удесятеро більше платять.

Робіть висновки, думайте...

Брат ПРИБАЛТ, «Братство»