...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Язичництво

Нагально

Число 22
Червень 11004 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Думи мої...
    Радимо задуматись
    Так має бути
    Про наболіле
    Події
    З приводу
  А насправді було так
    Між іншим
    Бувальщина
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

ХАСИДИ:

паломництво чи експансiя?

Місто Умань відоме в Україні і за її межами завдяки гайдамакам та Коліївщині. Коліївщина була відповіддю українців на національно-релігійний гніт. Згодом цей рух переріс у національно-визвольне повстання, яке в 1768 році очолили запорізький козак Максим Залізняк та уманський сотник надвірного козацтва Іван Гонта. Повстання благословила Православна Церква в особі архімандрита Мільхіседека Значко-Яворського.

Через 34 роки після Коліївщини, у 1802 році, тодішній лідер хасидів рабі Нахман прибув до Умані. Тут він відвідав цвинтар, на якому були поховані юдеї. Рабі заповів поховати його на цьому цвинтарі.

Учні та прихильники Нахмана зробили з нього посередника між Богом та людьми. До його могили почалось паломництво хасидів. У радянські часи таких паломників було 5–8 на рік. Починаючи з 1992 року, паломництво набуває масового характеру. У 2003 році ця цифра зросла до 10 тисяч осіб із 17 країн світу. Офіційно хасиди в Умані відзначають своє свято «Рош-га-Шана». Нам говорять, що це зустріч юдейського Нового Року. Але є й інша думка: «Рош-га-Шана» – це свято відродження нації. Звісно, не української. Але чому на українській землі? Це ж так відповідало б ідеї юдеїв – зібрати всіх на історичній батьківщині, в Ізраїлі... Можливо, ідея сіонізму змінилась? Ні, ідея залишилась. Змінилось поняття «історична батьківщина».

В останні роки з’явились історичні праці, в яких говорять про існування в давнину великої юдейської держави – Хазарського каганату у межах нинішньої Росії, Кавказу та України аж по Карпати. Зокрема у цих працях доводять, що і Київ виник як хазарська столиця... Та що там Київ! Виявляється, в Умані жили виключно юдеї. Місцеві юди полюбляють говорити, що села Уманщини (і не лише Уманщини) виникли та процвітали виключно як їх містечка... І як цьому не повірити, якщо подібна маячня знаходить підтримку на всіх каналах «українського» ТБ. Щоденно телевізор демонструє «найрозумніших», «найталановитіших», «найдотепніших», «найгуманніших», «найфутбольніших», «найобраніших» Богом людей певної національності.

Складається враження, що їм хочеться переконати нас, що ми живемо не на своїй землі.

Уманчани починають почувати себе чужинцями в рідному місті задовго до хасидського «Рош-га-Шана». Щорічно, починаючи з 1992 року, задовго до масового приїзду хасидів місто наповнюється працівниками міліції. Велика кількість озброєних до зубів патрулів, блокпости на дорогах. Таке враження, що знаходишся в Грозному... Квартали поблизу могили Цадика Нахмана беруться в щільне кільце. Тут запроваджується надзвичайний режим. Мешканці мають носити з собою паспорти, навіть виносячи сміття з квартири. У мисливців вилучається зброя. Одночасно проводиться так звана «отработка города». Її особливо добре відчувають на собі бабусі, які торгують на вулицях і базарах різними дрібницями: насінням, цигарками та іншим. Саме серед цього контингенту ведеться особливо активний пошук терористів із Близького Сходу. Проїзд та прохід до оточених міліцією кварталів міста мешканцям інших районів Умані заборонено. Заборонений і проїзд єдиною вулицею, яка з’єднує центр міста з районом Нова Умань. Водії вимушені добиратись туди, об’їжджаючи місто по Вінницькій та Одеській трасі.

Протягом двох тижнів у місті діє надзвичайний стан. В цей же час сотні хасидів вільно пересуваються містом, відвідують магазини та базари, шукають дешевих дівчат. І ніхто їх не охороняє, ніхто не перевіряє і не вимагає від них документів.

Виникає ряд питань, на які ніхто не діє відповіді.

На якій підставі в Умані вводиться надзвичайний стан? На якій підставі уманчан обмежують у свободі пересування містом? На якій підставі проводяться масові перевірки документів, дворів, будівель? На підставі якого закону у мисливців (в мисливський сезон) вилучають зброю, яку вони зберігали цілком законно? Яким нормативним актом дозволено чужоземцям перетворювати цілий квартал міста в свинарник? Хто дозволив безкарно масово порушувати протипожежні норми, наражаючи уманчан та їхнє місто на небезпеку пожеж? На якій підставі не виконуються вимоги Закону України про міліцію? Врешті-решт: хто зневажає наші конституційні права та свободи?

У 2003 році хасиди висунули вимоги до нас! Вони вимагають: обмежити пересування наших жінок вулицями міста. Вони вимагають: наші жінки мають були одягнені в одяг, який закриває руки, ноги, обличчя. У нас вдома чужинці диктують як одягатись нашим жінкам! Які їх вимоги будуть наступними?

В Умані, на пагорбі, де закінчується вулиця Пушкіна, височить величезна споруда з бетону. Вона несхожа ні на що. Ні на будинок, ні на замок, ні на храм, ні на елеватор чи якусь іншу промислову будівлю. Важко сказати навіть фахівцеві щось про архітектурний стиль цієї споруди і чи є він взагалі. Це синагога. Найбільша синагога в світі! Вона споруджена за роки Незалежності України. Символ часу.

На іншому пагорбі, через яр, навпроти згаданої синагоги стоїть непомітний камінь, встановлений 35 років тому. Напис на цьому камені обіцяє, що тут буде споруджено пам’ятник Залізняку та Гонті. Коли?

Леонід ФРАНЧЕНКО, «Народна Трибуна»

* * *

ЗВЕРНЕННЯ
делегатів з’їзду УНА-УНСО

до Комітету Верховної ради України з прав людини;

до Генерального прокурора України;

до міністра Внутрішніх справ України

У третій декаді вересня розпочинається єврейське свято «раш-ха-шану». Місто Умань готується прийняти близько 18 тис. паломників-хасидів.

Ми мешканці міста Умань просимо вас захистити нас від свавілля місцевої влади та міліції. З 17 вересня в Умані фактично введено надзвичайний стан, правоохоронні органи грубо порушують ПРАВА ЛЮДИНИ:

1. Пересування громадян, по місту можливе лише при наявності паспорта, або посвідчення особи.

2. В місті панують патрулі спецпідрозділів міліції з автоматами та службовими собаками.

3. Вулиці міста перекрито блокпостами, що блокують в’їзди в місто та рух автотранспорту в цілому мікрорайоні.

4. Пересування громадян в мікрорайоні де знаходиться синагога можливе лише після ретельного обшуку.

5. Відвідування родичів та друзів заборонено.

6. Прохід в мікрорайон можливий через міліцейський кордон тільки після ретельного обшуку.

7. В цілому мікрорайоні повністю вилучається вся мисливська зброя.
Це неповний перелік свавілля влади, яка принижує свій народ, в той час, коли «хасиди» вільно пересуваються по всьому місту, зневажаючи наші закони, та звичаї.

МИ не проти віруючих, МИ не проти заходів безпеки.

МИ проти порушення прав ЛЮДИНИ.

МИ проти свавілля місцевої влади.

МИ проти порушення норм Конституції УКРАЇНИ

МИ ВИМАГАЄМО:

1. НЕ порушувати НАШЕ Конституційне право ВІЛЬНО пересуватися по НАШІЙ землі. Ст. 33 Конституції України.

2. НЕ створювати привілеїв за релігійними переконаннями одним, за рахунок прав інших. Ст. 24 Конституції України.

3. Іноземці, що перебувають в Україні зобов’язані користуватись тими самими правами і свободами, нести такі самі обов’язки як і громадяни України. Ст. 26 Конституції України.

4. ВИННИХ в порушенні ЗАКОННИХ КОНСТИТУЦІЙНИХ прав ЛЮДИНИ притягнути до відповідальності.

20 вересня 03 р.