...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Нагально

Число 20
Січень 11003 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Так має бути
    Про наболіле
    Події
    Cправи косацькі
  А насправді було так
    Між іншим
    Без коментарів
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Відкритий лист

товариству «Просвіта» ім. Т. Шевченка

(Замість памфлету після перегляду телемарафону 21 вересня на УТ-1)

Збулось! Те, чого так довго чекав Український народ, нарешті вийшло на свою фінішну пряму. Хай гримлять литаври і б’ють в барабани, хай нічні феєрверки не згасають цілу ніч, а вдень падають на землю важким дощем. Збулось! Рано чи пізно, в якийсь день, місяць якогось року маразм зубожіння української духовності мав досягти апогею. Збулось. Біля могили Тараса Шевченка товариство «Просвіта» планує збудувати церкву з увічненням у фундаменті імен тих, хто кине в пожертву на її будівництво не менше 50 копійок. Браво! А як задумано славно – перевів на рахунок вказану суму і отримав малюсінький такий шматочок слави біля слави людини, за могутністю генія якого не було і нема рівних у нашому краю. Поспішайте, 50 копійок і в бідолахи бомжа знайдеться, а от фундамент невеликий, місця для увічнення всім не вистачить (все-таки нас під 50 мільйонів) а отже і маленького шматочка слави яку будуть співати на честь інвесторів служителі церкви.

Кого дурите просвітяни? Якщо самі не змогли розібратись в безглуздості свого задуму, то я, хоч не нардеп і не журналіст, та все ж маю свою, відмінну від вашої позицію, яка сформована і власним досвідом і творчістю самого Т. Шевченка.

На Сході Поет сприймається тамтешніми народами як Пророк, вустами якого промовляє ГОСПОДЬ. А у нас: «Поет більше ніж поет». Тобто у нас зі Сходом однакове сприйняття Поетів. То що ж нам промовляє ГОСПОДЬ вустами Пророка Шевченка:

Не смійтеся, чужі люде!
Церков-домовина
Розвалиться... і з під неї
Встане Україна.
І розвіє тьму неволі,
Світ правди засвітить,
І помоляться на волі
Невольничі діти!..

Наведений уривок вірша чітко проводить розподільчу лінію: а) між церквою і ГОСПОДОМ; б) між брехнею і правдою; в) між темрявою і світлом; г) між рабством і волею.

А щоб Україна ще довше перебувала в «тьмі неволі», «просвітителі» на чолі з п. Мовчаном додають до церковного пресу і свою дещицю. Щоб краще пресувало! Оце так, просвітителі, та ще ім. Шевченка. Як це там в Шевченка – посланця ГОСПОДА:

А той щедрий та розкошний
Все храми мурує
Та Отечество так любить,
Так за ним бідкує,
Так із нього сердешного
Кров як воду точить!
А братія мовчить собі
Витріщивши очі! Як ягнята
«Нехай, каже, може так і треба»
Так і треба, бо немає ГОСПОДА на небі!

З даного вислову нашого національного Пророка випливає логічне запитання: «Де ж ГОСПОДЬ? Як з ним спілкуватись?» І ГОСПОДЬ вустами Шевченка вказує місце свого перебування:

Якого ж ми раю
У Бога благаєм.
Рай у серце лізе,
А ми в церкву лізем.

Коментарі зайві. ГОСПОДЬ – Господар душі і тіла людини, він як Господар велить і наказує. Але підміна імені ГОСПОДА сталась тисячу років тому. А як ім’я впливає на характер, а значить на долю, то це добре відомо. От з того часу і маємо свою Історію яку, за висловом іншого Поета, «не можна читати без валідолу».

А ви, просвітяни, церкви будуєте! І це тоді, коли на весь світ прогриміла слава ВЕЛЕСОВОЇ КНИГИ, яку зараз викладають в вищій школі, через яку до нас, русичів-українців повернулась пам’ять нашої далекої минувшини і нагадала нам, хто ми і звідки родом?

Геній Шевченка, не відаючи правди ВЕЛЕСОВОЇ КНИГИ, дав ту ж оцінку християнізму, а ви, так звані просвітяни, знаючи все вищевикладене, тягнете візантійські оглоблі на Тарасову гору. Ви як інтелігенція маєте духовно лікувати народ, а не заганяти його в церковні догми використовуючи для цього Шевченкову могилу.

Істина одна, ГОСПОДЬ один для всіх, а імена ГОСПОДА різні для різних народів тому, що кожен народ має свій власний менталітет, свою культуру, яка сформувалась під впливом географічної місцевості.

Чи ж ви, просвітяни, відаєте що творять ваші руки? Якщо Шевченко негативно відізвався про Богданову церкву, то покажіть мені його вірші де він ті церкви славить! Дзуськи! Зате є інші, протилежні:

...Не ймуть нам віри без хреста
Не ймуть нам віри без попа
Раби, невольники недужі!

...Будем брате
З багряниць онучі драти,
Люльки з кадил закуряти,
Явленими піч топити...

І візантійський Саваоф
Одурить! Не одурить Бог...
Ми не раби його – ми люде!

Так, ми люди і саме ми, люди, зобов’язані зберегти місце упокою Великого Кобзаря у вічній тиші серед природи, а не будувати в цьому місці мавзолеї під будь яким релігійним соусом.

То ж не лукавте, просвітяни, а читайте Шевченка уважно, вдивляйтесь в нього, а не в ікони, а хочете помолитись, то робіть, як навчав Христос: «зачиніть вікна і двері будинку свого і в тиші кімнати своєї помоліться ГОСПОДУ СВОЄМУ!»

Микола МОТРИЧ